Budujesz? Modernizujesz? Izolacja natryskowa w budownictwie.
INWESTYCJA W IZOLACJĘ NATRYSKOWĄ – TO SIĘ OPŁACA
Izolacje natryskowe to technologia przyszłości dostępna już dzisiaj. Chciałbyś zmniejszyć koszty ogrzewania i klimatyzacji nawet o połowę? Zależy Ci na redukcji hałasu z zewnątrz? A może nie chcesz, aby kurze, pyłki i inne zanieczyszczenia trafiały do twojego domu? Niezależnie z jakim problemem się borykasz, izolacyjna pianka natryskowa kompleksowo załatwi sprawę. Amerykańska technologia oferuje energooszczędną piankę natryskową jako rozwiązanie wszelkich potrzeb w zakresie izolacji.
Naszym zadaniem jest zwiększenie efektywności energetycznej w budownictwie. Piany natryskowe amerykańskiej produkcji są wyjątkowo szczelne i odznaczają się wysokimi wartościami oporu cieplnego R, wpływając pozytywnie na wydajność energetyczną wszelkiego rodzaju budynków.
Produkty z linii pianek zamknięto-komórkowych, o średniej gęstości, przyczyniają się do poprawy strukturalnej integralności ścian, wzmacniając tym samym konstrukcję obiektów. Z kolei pianki otwarto-komórkowe, o niskiej gęstości, wpływają korzystnie na wskaźniki przenikania dźwięków. Cechą wspólną produktów obu linii jest podniesienie parametrów energooszczędnych różnych typów montażu. Stosując nasze pianki natryskowe, mogą mieć Państwo pewność, że inwestują w rozwiązania światowej klasy, wyposażone w warstwy drenujące i monolityczne bariery, gwarantujące efektywną kontrolę wilgoci.
ZASTOSOWANIA PIANEK NATRYSKOWYCH
Dzięki zastosowaniu naszych pianek natryskowych, nie tylko zwiększą Państwo komfort cieplny w swoich domach, ale także obniżą rachunki za energię.
Stosując amerykańskie piany, oszczędzasz o wiele więcej energii przez regulację ruchów powietrza i wilgoci (czyli szczelności), oraz podnosisz komfort związany z tłumieniem niepożądanych dźwięków. Zewnętrzna strona domu, nazywana „kopertą budynku”, generuje do 40% strat energii w Twoim domu. Kopera jest systemem komponentów, które tworzą barierę zabezpieczającą przed niekontrolowanym ruchem zimna, powietrza i wilgoci. Powietrze, które wnika do domu, przynosi ze sobą zanieczyszczenia w postaci kurzu, pleśni i pyłku – tym sposobem dokonuje się naturalna wymiana powietrza, które już wcześniej cyrkulowało po domu. Oznacza to, że klimatyzowane powietrze wewnątrz domu może swobodnie ulatniać się i nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia być zastępowane powietrzem, które wnika z zewnątrz. Tak duża wymiana generuje wysokie rachunki za ogrzewanie.
Modernizacja domu za pomocą izolacji natryskowej, gwarantuje pełną kontrolę cyrkulacji mas powietrza oraz obiegu ciepła. Niezawodne wartości oporu cieplnego R efektywnie zabezpieczą dom przed utratą ciepła lub jego intensywnym przyrostem podczas upałów.
Nieszczelności w kopercie budynku powodują także, że hałas z zewnątrz przedostaje się do środka. Efektywnym sposobem kontroli dźwięku jest inwestycja w wysokiej klasy piany natryskowe, które uniemożliwiają dźwiękom wędrowanie z powietrzem. Struktura otwartych komórek piany otwartokomórkowej stanowi idealną zaporę dla niepożądanych dźwięków. Izolacja natryskowa pianą otwartokomórkową rozrasta się nawet 120-krotnie, wypełniając każdą przegrodę, szczelinę oraz pustkę.
TEMPERATURA NA PODDASZU A IZOLACJA NATRYSKOWA
Promieniowanie słoneczne, zwłaszcza w miesiącach letnich, może podnieść temperaturę na poddaszu do ponad 65 stopni Celsjusza. Nawet jeżeli na poddaszu nie ma instalacji HVAC, ekstremalne temperatury mogą dawać się ostro we znaki. Odpowiednia izolacja jest ważniejsza niż mogłoby się wydawać – ciepło zawsze będzie wzrastać, bez względu na porę roku. “Efekt stosu” polega na tym, że powietrze naturalnie się ogrzewa, staje się lżejsze i ulatnia się przez instalację oświetleniową, gniazdka, profile i każdą inną nieszczelność. Uciekające powietrze tworzy w budynku podciśnienie, które wsysa do wewnątrz nieklimatyzowane powietrze przez elementy konstrukcji. Stworzenie bariery wymaga wykonania natrysku bezpośrednio na strop poddasza bądź wnętrze dachu, gdzie zainstalowane są systemy i przewody wentylacyjne lub klimatyzacyjne. W ten sposób tworzy się niewentylowane poddasze.
Instalacje HVAC lub ich przewody zamontowane na poddaszu powodują, że temperatura tam panująca podgrzewa poszczególne elementy instalacji. Przezwyciężenie ekstremalnej temperatury wymusza na systemie wykonywanie cięższej pracy. Nawet w okresie zimowym temperatury poddasza generują znaczne obciążenia systemu.
MODERNIZACYJNE IZOLACJE NATRYSKOWE DLA OSZCZĘDNOŚCI
Klimatyzowane lub niewentylowane poddasze to modernizacje, które przynoszą najbardziej spektakularne oszczędności. W odróżnieniu od standardowej metody montażu poddasza w systemie „zamkniętym” górna granica koperty termicznej oraz ciśnieniowej konstrukcji w systemie niewentylowanym została przeniesiona z sufitu na połać dachu, zamieniając jego powierzchnię w pół klimatyzowane miejsce. Wahania temperatury na poddaszu jest wówczas kontrolowane i utrzymywane na poziomie różnicy 1-2 stopni, w stosunku do zamieszkałej przestrzeni. Odciążona instalacja HVAC działa w komfortowym dla swojej pracy obszarze – naturalnie klimatyzowanym miejscu.
ZASTOSOWANIE IZOLACJI NATRYSKOWYCH ZEWNĘTRZNE/WEWNĘTRZNE
- W czasie jednej aplikacji warstwy mogą być nakładane wielokrotnie
- Opór cieplny R jest zagwarantowany do wartości do 7,4 na 2,54 cm (1 cal)
- Wysoka adhezja do drewna, metalu, betonu folii i innych podłoży budowlanych
- Zgodność z obowiązującymi normami i testami ogniowymi
MODERNIZACJA ISTNIEJĄCEJ KONSTRUKCJI
Według Amerykańskiego Departamentu Energetyki ogrzewanie, klimatyzacja oraz oświetlenie są odpowiedzialne za prawie 50 proc. energii zużywanej w nieruchomościach komercyjnych; 40% strat energii jest spowodowanych natomiast niekontrolowaną infiltracją powietrza. Piany natryskowe z USA zapewniają obniżenie kosztów oraz stworzenie w pełni komfortowej przestrzeni poddasza. Już dzięki jednej aplikacji następuje proces izolacji i dokładnego uszczelnienia; pianka dopasowuje się do każdego kształtu powierzchni.